RN
TwitterFacebook

Łomża: Buenos Aires Tango Show u filharmoników

Łomżyńska Filharmonia zaprasza na wyjątkowy wieczór, podczas którego przeniesiemy się do stolicy tanga, gorącego Buenos Aires. Zabrzmi bandoneon, gitara i fortepian, a do tego wystąpi śpiewak z Urugwaju oraz tancerze z Argentyny. Całości dopełnią wizualizacje multimedialne.

Solistom towarzyszyć będą łomżyńscy filharmonicy pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. W programie światowe przeboje tangowe w nowych aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego.

Krzysztof Jakub Kozakiewicz ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie profesora Marka Pijarowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W czerwcu 2012 roku poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w ramach swojego koncertu dyplomowego. Był najmłodszym uczestnikiem V Międzynarodowego Przeglądu Młodych Dyrygentów im. W. Lutosławskiego w Białymstoku (2011). Współpracował z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, łomżyńską Filharmonią Kameralną, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Szczecińską, Filharmonią Koszalińską, Polską Filharmonią Bałtycką, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Polską Orkiestrą „Sinfonia Iuventus”. Współpracuje również jako asystent z Teatrem Wielkim Operą Narodową przy baletach “Tristan” i “Dziadek do orzechów”. Od stycznia 2016 roku Krzysztof Jakub Kozakiewicz pełni funkcję kierownika artystycznego i dyrygenta Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

BUENOS AIRES TANGO SHOW jest programem składającym się z największych hitów tangowych świata – stanowi muzyczny przewodnik po różnych gatunkach tanga na świecie. Wszystko to okraszone wspaniałym wokalem Andresa Martorella (Urugwaj) i pokazami tancerzy – mistrzów tanga – Uli Wojtkowiak i partnerującego jej Fernando de Lutiisa (Argentyna). Tango Attack to zespół poświęcający całą swoją uwagę tangu we wszelkich jego przejawach. W skład jego wchodzą: Piotr Malicki – gitary, Grzegorz Bożewicz – bandoneon i Hadrian Tabęcki – fortepian i klawisze.

Koncert odbędzie się w czwartek, 24 października, o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Ceny biletów od 6 do 30 zł.

Filharmonia Kameralne im. W. Lutosławskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen − 12 =