TwitterFacebook

Łomża: Być jak Święty Mikołaj [FOTO]

Uczniowie Szkół Katolickich w Łomży chcą być jak św. Mikołaj. Dobrze wiemy, że święci są dla nas drogowskazami i to właśnie na nich możemy się wzorować. W jaki sposób możemy naśladować życie św. Mikołaja?

6 grudnia obchodzimy wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa Miry, żyjącego w drugiej połowie III w. Już od swych młodzieńczych lat chciał być kapłanem, a swoje kapłaństwo realizował pomagając biednym. Istnieje zwyczaj, że tego dnia obdarzamy się prezentami, powstał on  na pamiątkę dobroczynności św. Mikołaja, który w nocy podrzucił ubogiemu szlachcicowi pieniądze, by ten mógł wydać za mąż swoje trzy córki.

Święty Mikołaj, był dobry dla innych pomagał, nie oczekiwała nic w zamian. Dawał potrzebującym, głodnym. Ja też mogę pomagać innym, np. mojej mamie, czy koleżankom w szkole – mówiła jedna z uczennic. 

Ja też chce byś dobry jak on i dawać, kiedy się daje komuś prezent to ludzie są szczęśliwi i my jesteśmy wtedy szczęśliwi – mówił jeden z uczniów. 

Wspomnienie św. Mikołaja społeczność Szkół Katolickich świętowała w sali widowiskowej Centrum Kultury wraz z zaproszonymi gośćmi. Było dużo radości, uśmiechu, nie zabrakło też słodkich upominków. Wydarzeniu towarzyszył wyjątkowy program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkół Katolickich, Klub Tańca Towarzyskiego „Akat” Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, Zespół Pieśni i Tańca Łomża, Grupę Integracyjną „Tacy Sami”, oraz wokalistów i grupy wokalne ze Studia Wokalnego ROK. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *