RN
TwitterFacebook

Łomża: Centrum Integracji Społecznej szansą dla osób bezrobotnych

Prawie połowa uczestników projektu pod nazwą Centrum Integracji Społecznej znalazła zatrudnienie. Wzięły w nim udział 62 osoby z Łomży zagrożone wykluczeniem społecznym z czego 25 osób znalazło zatrudnienie. Od przyszłego miesiąca ruszy kolejna edycja projektu.

Uczestnicy projektu zostali objęci parasolem różnego rodzaju zajęć, które zwiększały szansę na ich adaptacje zawodową i społeczną. Wzięli oni udział w różnego rodzaju stażach, warsztatach, konserwatoriach, treningach umiejętności społecznej czy otrzymywali wsparcie terapeutyczne i psychologiczne. – Staraliśmy się zmieniać mentalność ludzi w kwestii odwagi wyjścia na rynek pracy, w kwestii podejmowania zobowiązań, podejmowania wyzwań. Uważam, ze w dużej części się to zmieniło, dlatego ten program ma taki potencjał – mówi Radosław Olszewski, kierownik projektu. Oprócz zajęć uczestnicy otrzymywali miesięcznie ponad 700 złotych.

– Przed przystąpieniem do projektu byłam kiedyś kelnerką, zaszłam w ciąże i z racji tego, że jestem samotną matką trudno mi było podjąć jakąś pracę. Przystąpiłam do projektu na zawód krawiec i dzięki niemu nauczyłam się szyć. W tej chwili czekam na podpisanie umowy ze spółdzielnią socjalną, w której mieliśmy praktyki – mówi Monika Bączek, jedna z uczestniczek projektu.

Wraz z początkiem kwietnia ruszy kolejna edycja tego projektu tyle, że na większą skalę. Uczestniczyć ma w nim 700 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Łomża będzie jego liderem, a realizować go ma wspólnie z powiatami: hajnowskim, kolneńskim, łomżyńskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim, zambrowskim oraz Gminą Boćki. – Z racji tego, że Łomża już realizowała podobny projekt, może o mniejszym zasięgu, ale naturalnym jest, że nasze miasto będzie jego liderem – przekonuje wiceprezydent Łomży, Andrzej Stypułkowski.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 2 =