RN
TwitterFacebook

Łomża: Chóry spotkają się na wspólnym muzykowaniu. Przed nami Cecyliada 2019

Po raz 10 łomżyńskie chóry spotkają się na wspólnym muzykowaniu. Cecyliada 2019 zgromadzi około 90 śpiewaków. 

W 2013 roku trzy parafialne chóry: Spes Unica z Parafii Krzyża Świętego, Zespół z 13 z Parafii Matki Bożej Bolesnej /oo. Kapucynów/ oraz Chór Katedralny z Parafii Michała Archanioła spotkały się, aby wspólnie muzykować. Połączyła ich muzyka liturgiczna i… miłość do śpiewania. Pierwsze spotkanie odbyło się w Kościele Świętego Krzyża w Łomży. Chórzyści zaśpiewali również w Katedrze Łomżyńskiej, u oo. Kapucynów, w kościele Miłosierdzia Bożego, w kościele Świętego Brunona z Kwerfurtu, w kościele Najświętszej Maryi Panny oraz w kościele w Nowogrodzie.

Od tego czasu minęło kilka lat ze wspólnymi warsztatami, nabożeństwami, koncertami oraz biesiadami. Przybywały nowe chóry, jedne na krótko, inne na stałe. Na początku listopada odbyły się już spotkania warsztatowe z dyrygentami chórów. Śpiewacy przygotowali repertuar na uroczystą Mszę Świętą oraz na koncert, który może zaskoczyć przybyłych słuchaczy.

Chórzystów zaszczycił także swoją obecnością wybitny wokalista i pedagog prof. dr hab. Cezary Szyfman z AMFC. Dwukrotnie mieli oni okazję pracować pod kierunkiem wybitnego specjalisty od emisji głosu. Efekty tych działań będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas tegorocznego jubileuszu.

10. Cecyliada odbędzie się 23 listopada 2019 r. w Kościele Krzyża Świętego w Łomży o godz. 18. Na uroczystej mszy świętej zaśpiewają:

Chór „SPES UNICA” Katarzyna Szmitko z parafii Krzyża Św. w Łomży

Zespół wokalny „AMICI” Anna Kurowska z MDK DŚT w Łomży

Chór „CANTILENA DOMINI” s. Elżbieta Pielak z parafii MB Bolesnej (O.O. Kapucynów) w Łomży

Chór „NATALIS MARIAE” Dariusz Stepnowski z parafii Narodzenia NMP w Nowogrodzie

Chór Katedralny „VOX HUMANA” Robert Kulesza z parafii Św. Michała Archanioła w Łomży

Po mszy, o godzinie 19.00, rozpocznie się koncert. Zabrzmią utwory od średniowiecza do współczesności. Przy organach akompaniować i improwizować będzie Andrzej Żera, jubileuszowy koncert poprowadzi Wawrzyniec Kłosiński, a oprawę świetlną przygotuje Jerzy Chaberek z MDK DŚT w Łomży.

Katarzyna Szmitko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *