RN
TwitterFacebook

Łomża: Concerto Festivo – XVI Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica

Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica nie zwalnia tempa. Już w najbliższą sobotę, 12 września, w Kościele pw. Krzyża Św. w Łomży odbędzie się kolejny koncert. Jako soliści wystąpią znakomici organiści: prof. Roman Perucki – I organista Katedry Oliwskiej oraz prof. Hanna Dys, którzy zagrają na pozytywach – przenośnej odmianie organów, które zostaną sprowadzone specjalnie na ten koncert. Solistom towarzyszyć będą Łomżyńscy Filharmonicy pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. 

Hanna Dys jest profesorem AM na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej. Prowadzi intensywną działalność artystyczną występując z recitalami solowymi, koncertami symfonicznymi i kameralnymi w Polsce, a także w Europie (m. in. Włochy, Finlandia, Rosja, Norwegia, Niemcy, Mołdawia, Hiszpania).

Roman Perucki to I organista Katedry Oliwskiej, członek Komisji Liturgicznej przy Metropolicie Gdańskim, dyrektor naczelny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W swoim dorobku ma już ponad 2000 recitali, m.in. w słynnej Katedrze Notre Dame w Paryżu, w Katedrze w Gandawie, w Katedrze Lozańskiej, w Katedrze Narodu w Brukseli, Katedrze w Rydze. Występował na wielu znamienitych, międzynarodowych festiwalach (Turku, Finlandia, Filharmonia Pomorska, Jelenia Góra, Palma, Majorka).

Wstęp wolny. Koncert odbędzie się w sobotę, 12 września 2020 r., o godz. 19:00. Bezpośrednia transmisja na www.facebook.com/filharmonialomza

mat. nadesłane

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *