TwitterFacebook

Łomża coraz bliżej programu „Mieszkanie Plus”

Negocjacje w sprawie rządowego programu „Mieszkanie Plus” w Łomży są coraz bardziej zaawansowane. Miasto prawdopodobnie w sierpniu lub wrześniu podpisze porozumienie na mocy, którego zostanie podjęta umowa w sprawie realizacji budynku przy ulicy Rubinowej, który będzie objęty rządowym programem.

Projekt budynku jest już gotowy, a pozwolenie na jego budowę będzie do końca bieżącego miesiąca. Teraz musi to być tylko sfinalizowane umową ze spółką BGK Nieruchomości, która finansuje przedsięwzięcie w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Wiceprezydent miasta, Andrzej Garlicki informuje nas, że taka umowa zostanie podjęta w sierpniu lub we wrześniu w ślad, za którą zostanie rozpoczęta inwestycja w wymiarze budowy budynku przy ulicy Rubinowej objętego rządowym programem.

W budynku znajdzie się ponad 60 mieszkań, a gotowy ma on być w ciągu półtora roku.

Obecnie trwa etap pilotażowy programu, w którym znalazła się Łomża. Natomiast zasadniczy program „Mieszkanie Plus”, będzie uruchomiony od przyszłego roku.

Program daje możliwość pozyskania mieszkania na wynajem lub na własność w bardzo atrakcyjnej cenie, a standard mieszkań nie będzie odbiegał od tych, które oferują developerzy budujący mieszkania w mieście.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *