RN
TwitterFacebook

Łomża: Cykl debat prymasowskich rozpoczęty [FOTO]

Przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i dziękczynienie za nią to główne cele rozpoczętego cyklu debat prymasowskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Gościem spotkania inauguracyjnego był ks. Jerzy Krysztopa – proboszcz zuzelskiej parafii.

Ks. Krysztopa przedstawił ze szczegółami 30 lat procesu beatyfikacyjnego kard. Wyszyńskiego. Prelegent nie krył nadziei, że społeczny dialog o kardynale zaowocuje popularnością jego nauczania:

– Nie tylko w naszej diecezji, ale tez w wielu diecezjach w Polsce takie debaty się odbywają. Również medialnie jest to pokazywane i bardzo dobrze, to troszeczkę na obudzi. Zapragniemy wreszcie czytać ks. prymasa, chociaż ks. prymasa się trudno czyta, lepiej się słucha. Niemniej mamy już wiele książek Wydanych, napisanych bezpośrednio przez ks. prymasa, ukazują się i będą się ukazywały, ale jest też wiele opracowań o ks. Prymasie które serdecznie polecammówił ks. Krysztopa.

Po prelekcji przyszedł czas na debatę:

– Wiele było pytań dotyczących życia prymasa, zwłaszcza odnoszących się do lat dziecięcych związanych z Zuzelą, ale także z Andrzejewem i z Łomżą. Pamiętajmy, ze do 18 roku życia poza wyjątkiem trzech lat nauki w Warszawie był związany z tymi trzema miejscowościamidodaje proboszcz parafii w Zuzeli.

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wyższe Seminarium Duchowne i Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń. O kolejnych debatach będziemy informować za pośrednictwem Radia Nadzieja i portalu wZasięgu.pl.

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × three =