RN
TwitterFacebook

Łomża: Część radnych chce odwołania przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury

Grupa ośmiu radnych złożyła do przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury Tadeusza Kowalewskiego. Zdaniem radnych nie wywiązuje się on dobrze ze swojej funkcji i podejmuje decyzje autorytarnie. 

Wniosek do przewodniczącego Jana Olszewskiego został skierowany 14 sierpnia. Czytamy w nim, że Tadeusz Kowalewski „niewłaściwie wywiązuje się z powierzonej mu funkcji, a sposób prowadzenia przez niego obrad komisji pozostawia wiele do życzenia. Przewodniczący podejmuje decyzje autorytarnie, kierując się przesłankami politycznymi, a nie merytorycznymi, jest stronniczy w prowadzeniu Komisji, a swoimi działaniami wprowadza chaos na posiedzeniach i destabilizuje pracę zarówno Komisji, jak i instytucji oświatowych. Dodatkowo w kwestiach dotyczących edukacji wchodzi w kompetencje, które należą bezpośrednio do Prezydenta Miasta, a nie Rady Miejskiej.” Radni złożyli wniosek, bo utracili zaufanie do Kowalewskiego. Kwestia ta zostania podjęta podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 28 sierpnia. 

Pod wnioskiem podpisali się m.in. Andrzej Grzymała, Witold Chludziński, Andrzej Wojtkowski, Piotr Serdyński i Mariusz Tarka.

Tadeusz Kowalewski zawodowo jest doktorem socjologii. W przeszłości był m.in. przewodniczący Rady Miejskiej II kadencji.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *