RN
TwitterFacebook

Łomża: Darmowa komunikacja miejska i specjalne linie autobusowe na Wszystkich Świętych

Tradycyjnie już władze miasta i MPK przy okazji Wszystkich Świętych uruchamiają specjalne linie autobusowe, które dowiozą mieszkańców na cmentarze w okolicy. W trakcie świąt obowiązywać będzie też darmowy przejazd na wszystkich liniach.

Prezydent wydał już zarządzenie, w którym ustalił się 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie na wszystkich liniach. MPK uruchamia również specjalną linię, która będzie kursować po Łomży, do Piątnicy, oraz Drozdowa. Dodatkowo kilka kursów linii 8 i 10 zostanie wydłużonych do Kupisk Nowych. Celem transportu zbiorowego w tym dniu jest zmniejszenie zatłoczenia w szczególności w obrębie cmentarzy i ułatwienie dotarcia na groby swoich bliskich.

Autobusy  „Linii  Cmentarnej” na terenie Łomży będą  kursować co 10 minut, do Piątnicy z częstotliwością co 30 minut, a do Drozdowa wykonamy 5 dodatkowych kursów. Szczegóły w załącznikach.

Mamy nadzieję, że dzięki tej modyfikacji sporo osób zdecyduje się w tym dniu na pozostawienie swoich samochodów i poruszanie się między cmentarzami autobusami MPK. Linia cmentarna przebiega obok dużych parkingów (parking przy Galerii Stokrotka, parking Lidl przy ul. Sikorskiego, parking 4Plus, dworzec PKS, Plac Niepodległości), z których można dojechać do każdego cmentarza autobusem komunikacji miejskiejmówi Janusz Nowakowski, dyrektor MPK ZB w Łomży i zachęca do pozostawienia samochodów na parkingach.

Ważne:

1.11.2019 r. autobusy będą kursować według rozkładu świątecznego.

2.11.2019 r. autobusy będą kursować według rozkładu sobotniego.

Rozkład i trasę specjalnej linii cmentarnej na 01.11.2019 r. zamieszczamy poniżej:

PLAKAT NA PRZYSTANEK

ROZKŁAD ZBIORCZY LINII SPECJALNEJ

ROZKŁAD SPECJALNY – KUPISKI NOWE

MPK Łomża/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *