RN
TwitterFacebook

Łomża: Darmowe MPKi z okazji święta miasta

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, w dniach 15-16 czerwca przejazdy komunikacją miejską będą darmowa. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli łatwo i sprawie dostać się na wydarzenia związane z 601. rocznicą nadania praw miejskich.

Darmowe przejazdy MPK obowiązują w granicach miasta. Uprawnieni są wszyscy mieszkańcy. Odpowiednie zarządzenie włodarz Łomży podpisał 12 czerwca.

Przypomnijmy, że tegoroczne święto Łomży rozpocznie się w sobotę, 15 czerwca o godz. 10, od uroczystej sesji rady miasta w ratuszu. W tym samym czasie na Starym Rynku rozpocznie się jarmark książęcy z obozowiskiem rycerskim oraz stanowiskami merytorycznymi (metalurgiczne, tkackie, wytwarzanie tarczy średniowiecznych, garncarskie, rymarz, piaskownica, archeologiczne, bicie monet, zbrojownia, kolczużnik, instrumenty muzyczne, skryptorium/ introligator, papier czerpany, rogownik, złotnik jubiler). W ogródku animacyjnym najmłodsi będą mogli skorzystać z aktywności plastycznych nawiązujących do czasów historycznych.

Wieczorem, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, 16 czerwca na muszli koncertowej będą odbywać się koncerty. Gwiazdami są Marcin Sójka, Andrzej Piaseczny i Zespół Weekend. Nie zabranie też łomżyńskich akcentów – na scenie pojawią się wychowankowie MDK-DŚT oraz łomżyniak Adam Kalinowski ze swoim zespołem Black Jeans. Szczegółowy program dni miasta na naszej stronie.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *