TwitterFacebook

Łomża: Dofinansowanie prac modernizacyjnych Parku Jana Pawła II coraz bliżej

Łomża coraz bliżej otrzymania dofinansowania na ostatni etap prac dotyczących modernizacji Parku Jana Pawła II – przekonuje poseł Kazimierz Gwiazdowski i tym samym zaprzecza niektórym doniesieniom medialnym informującym, że miasto nie dostanie funduszy na prace w parku. Projekt złożony do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeszedł do kolejnego etapu, polegającego na ocenie merytorycznej wniosku.

Wszystkie wnioski złożone w ramach Działania 2.5, które mają powyżej 54 punktów przechodzą do drugiego etapu czyli do oceny merytorycznej wniosków. Łomża ma 57 punktów i jeżeli nic takiego się nie wydarzy w drugiej ocenie, a myślę, że się nie wydarzy, to Łomża na to działanie otrzyma dofinansowanie. Łomża jest cały czas w grze  – mówi poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Przydział środków na Działanie 2.5 został zwiększony przez Ministerstwo Rozwoju o 150 mln. Euro. Tym samym lista projektów zakwalifikowanych wydłuży się z 7 do 55.

Środki jakie miasto stara się pozyskać na modernizację Parku Jana Pawła II to blisko  2,66 mln. zł.

Jak poinformował nas poseł Gwiazdowski w przeciągu dwóch tygodni, powinny pojawić się informację z Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczące przyznania dofinansowania na modernizację łomżyńskiego parku.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *