RN
TwitterFacebook

Łomża: Dokumenty były w teczce przewodniczącego – mówi kierownik odpowiedzialna za organizację pracy Rady Miejskiej

Pismo ze skargą w sprawie uchwały śmieciowej było w teczce przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży – twierdzi Dorota Śleszyńska, kierownik odpowiedzialna za organizację pracy przewodniczącego i Rady Miejskiej. Mamy kolejne doniesienia w sprawie afery śmieciowej w Łomży. 

Przypomnijmy, że uchwałę o podwyżkach za gospodarowanie odpadami komunalnymi podjęła łomżyńska Rada Miejska 14 sierpnia 2019 roku, a została ona unieważniona 18 grudnia ubiegłego roku. Uchwała została anulowana po skardze jednej z mieszkanek, która wpłynęła 16 września do łomżyńskiego Ratusza.

Informację tę potwierdza kierownik Dorota Śleszyńska, odpowiedzialna za organizację pracy przewodniczącego i Rady Miejskiej:

W tym dniu akurat odbywało się spotkanie Prezydium Rady w sprawie sesji i już przedstawiając porządek radnym porządek sesji też poinformowałam, że w dniu dzisiejszym taka skarga wpłynęła. Nikogo to niezainteresowanie i pismo to, tradycyjnie, włożyłam do teczki przewodniczącego. Następnego dnia podczas dyżuru pana przewodniczącego teczkę mu przekazałam.  

Słowa te stoją w kontrze do wczorajszej wypowiedzi byłego przewodniczącego rady, Jana Olszewskiego:

– Dlaczego to pismo zostało ukryte to trudno mi się wypowiadać. W każdym bądź razie ja mam czyste sumienie, wszystkie pisma, jeszcze raz powtarzam, które były kierowane do Rady Miejskiej do mnie trafiały były przekierowywane na posiedzenia Rady Miejskiej Łomży. 

Pismo było w teczce, czy nie było, czy doszło do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności i zadecydował błąd ludzki? Na odpowiedzi na te pytania trzeba będzie poczekać.

Wiadomo natomiast, że przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku Radę Miejską reprezentował mecenas Mieczysław Jagielak, radca prawny Urzędu Miejskiego w Łomży, któremu pełnomocnictwo podpisał prezydent Mariusz Chrzanowski.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − nine =