RN
TwitterFacebook

Łomża: Dwa światowe prawykonania u filharmoników

Dwie kompozycje napisane na specjalne zamówienie Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej: „Narew Concerto” Sławomira Czarneckiego oraz „Koncert na harmonijkę ustną i orkiestrę smyczkową” Krzysztofa Herdzina usłyszymy na scenie Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w  Łomży. Nie można tego przegapić.

Łomżyńska Filharmonia zaprasza na wyjątkowy wieczór, podczas którego zabrzmią aż dwa światowe prawykonania. W czwartek, 21 listopada, o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, usłyszymy dwie kompozycje napisane na specjalne zamówienie Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej: „Narew Concerto” Sławomira Czarneckiego oraz „Koncert na harmonijkę ustną i orkiestrę smyczkową” Krzysztofa Herdzina. Oprócz prawykonań zabrzmi „Zima” ze słynnych „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego. 

Solistą w „Koncercie na harmonijkę ustną i orkiestrę smyczkową” Krzysztofa Herdzina będzie znakomity polski harmonijkarz jazzowy Kacper Smoliński, natomiast „Zimę” Antonio Vivaldiego usłyszymy w wykonaniu znakomitego skrzypka Mateusza Kasprzaka-Łabudzińskiego.

Przed koncertem o godzinie 17:00 w Centrum Kultury (sala na piętrze) odbędzie się spotkanie z kompozytorami: Sławomirem Czarneckim i Krzysztofem Herdzinem, na które serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Prawykonanie „Koncertu na harmonijkę ustną i orkiestrę smyczkową” Krzysztofa Herdzina oraz „Narew Concerto” Sławomira Czarneckiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Filharmonia Kameralna/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *