RN
TwitterFacebook

Łomża: Dyrektor szpitala złożył rezygnację

Mariusz Obrycki złożył rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Informację potwierdziło biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Mariusz Obrycki został wybrany na dyrektora łomżyńskiego szpitala w kwietniu br. Zastąpił on zwolnionego w styczniu br. Romana Nojszewskiego. Jak nieoficjalnie ustalili reporterzy Radia Nadzieja, od dłuższego czasu w szpitalu mówiło się o zwolnieniu Obryckiego. 

W ostatnich miesiącach sytuacja w szpitalu była ciężka. W 2018 roku zadłużenie placówki wyniosło ponad 4,5 mln zł. To właśnie za zadłużenie został zwolniony dyrektor Nojszewski. Od tego momentu cztery z siedmiu grup zawodowych weszło w spór zbiorowy z dyrekcją szpitala. O podwyżki walczyły m.in. pielęgniarki i położne, którym do 6 grudnia Obrycki miał przedstawić pisemne warunki rozwiązania sporu. 

Czekamy na oficjalny komunikat Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie. 

pg/BB

2 kommentarze

  1. Lew Odpowiedz

    Placówką służby zdrowia powinien kierować Ktoś znający problemy ekonomiczne i potrafi rozwiązać problemy finansowe za równo placówki jak i kadry. Można zaobserwować, że ludzi na stanowiska w niektórych łomżyńskich firmach powołują kolesie z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Co czynią nasi możnowładcy z Łomży, no chyba , że pilnują stołków i koryta. Łomżyńscy mędrcy tylko potrafią kadzić przed wyborami.
    PS. Była propozycja połączenia Skanseny Kurpiowskiego z Muzeum Rolnictwa, co miało świadczyć o kulturze Podlasia. Od kiedy to Nowogród czy Łomża należą do Podlasia. Teraz ktoś wpadł na pomysł, aby łomżyński szpital był oddziałem szpitala wojewódzkiego w Białymstoku. Prośba do mędrców, sprowadzcie pługi i wedle marzeń białostockich zaorzcie ten skrawek nad Narwią.

  2. Ewa Odpowiedz

    Już wiadomo kto wygra konkurs: eks pielegniarka eks poslanka ale czysta mazowszanka z Lomzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *