RN
TwitterFacebook

Łomża: Działka nie trafi do miasta, bo jest już na nią inny pomysł

Władze Łomży starały się o pozyskanie od samorządu województwa podlaskiego działki u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Kazańskiej, żeby utworzyć tam boisko. Decyzja była odmowna, bo ma powstać tam parking.

Działka o powierzchni niecałego hektara przez wiele lat była wykorzystywana jako lądowisko dla helikopterów. Po tym, jak Szpital Wojewódzki im. Kard. Stefana Wyszyńskiego wybudowało pełnoprawne lądowisko, działka została pozostawiona samej sobie. W związku z tym Mariusz Chrzanowski po raz kolejny wystąpił do zarządu województwa o przekazanie działki na rzecz miasta. Włodarz chciał, aby w tym miejscu powstało boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne lub boisko pod balonem.

– Tego typu obiektów brakuje w tej części Łomży, a miasto nie dysponuje swoimi terenami, które mogłoby przeznaczyć na wspomniany cel. Nieruchomość znajduje się na rozwijającym się osiedlu, na którym powstają nowe bloki wielorodzinne i miejsce przeznaczone pod sport oraz rekreację stanowiłoby doskonałe uzupełnienie oferty dla mieszkańców – informował w listopadzie prezydent Mariusz Chrzanowski.

Zarząd województwa podjął w tej sprawie decyzję odmowną, bo jak się okazało, są już inne plany na wykorzystanie tego terenu:

Wystąpiono do szpitala o wyrażenie opinii w tej sprawie. Pod otrzymaniu opinii i dokonaniu analizy sytuacji zarząd województwa podlaskiego postanowił odmówić przekazania nieruchomości miastu. Powodem podjęcia tej decyzji był fakt, że szpital w Łomży zamierza przeznaczyć tę działką pod kolejne miejsca parkingowe w związku z planowaną zmianą organizacji ruchu na terenie szpitalapodaje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego.

pg/BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *