TwitterFacebook

Łomża: Działkowcy w grupie najlepszych rodzinnych ogrodów działkowych

W ubiegły weekend odbyły Krajowe Dni Działkowca. Największe święto polskiego ruchu ogrodnictwa działkowego zgromadziło prawie 300 uczestników. Była tam również delegacja ROD „Aster” z Łomży, który znalazł się w grupie dziesięciu laureatów z tytułem „Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2019”.

Tegoroczne uroczystości oficjalnie rozpoczął prezes Polskiego Związku Działkowców – Eugeniusz Kondracki, który przywitał wszystkich gości. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, członków Krajowej Rady PZD, Krajowej Komisji Rewizyjnej, a także reprezentantów 26 okręgów PZD, członków zarządów ROD, czy zasłużonych działkowców oraz uczestnicy konkursów krajowych. Po wystąpieniach okolicznościowych miało miejsce uhonorowanie najbardziej zasłużonych działkowców i działaczy odznaczeniami związkowymi przyznanymi przez Krajowy Zarząd PZD.

Tradycyjnie, jak co roku podczas Krajowych Dni Działkowca zostały ogłoszone wyniki krajowych konkursów. W konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy 2019” pierwsze miejsce zajęły ex aequo ROD „Pod Lasem” w Białej Podlaskiem I ROD „Pod Kasztanami” w Żorach. Doceniono również ROD „Aster” w Łomży, który znalazł się w pierwszej dziesiątce. Do naszego miasta trafił puchar, tablica okolicznościowa i nagroda pieniężna w wysokości 4 tys. zł.

Ten sukces to zaangażowanie zdecydowanej większości naszych działkowców w dbałość o estetyczny wygląd działek i ogrodu. Na  wizerunek ogrodu niewątpliwy wpływ ma jego infrastruktura, która w bieżący roku wzbogaciła się o siłownię plenerową. Było to możliwe dzięki istotnemu wsparciu finansowemu, jakie otrzymaliśmy z samorządu dzięki przychylności Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiegomówi Jan Płoński, prezes ROD „Aster” w Łomży.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *