RN
TwitterFacebook

Łomża: Dzieci otrzymają specjalne wyprawki szkolne

Kilkadziesiąt dzieci otrzyma wyprawki z najpotrzebniejszymi artykułami szkolnymi oraz gadżety miejskie. To wspólna akcja radnych i prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

W specjalnie przygotowanych zestawach znalazły się bloki, kredki czy farby, nie zabrakło również kultowego misia Łomżatka. Paczki zostały przekazane Wspólnocie parafialnej św. Brata Alberta w Łomży, która rozdysponuje je w Dniu Dziecka wśród kilkudziesięciu dzieci z potrzebujących rodzin.

Zbliża się święto dzieci i jako radni chcieliśmy w ten sposób sprawić trochę radości najmłodszym. Za uzbierane środki kupiliśmy niezbędne zaopatrzenie – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży Andrzej Grzymała, który od lat współpracuje ze wspólnotą parafialną działającą przy Katedrze Łomżyńskiej. Dodaje, że radni starają się pomagać cyklicznie, a w ostatnie święta Wielskiej Nocy zakupili środki higieny dla potrzebujących mieszkańców miasta.

W szczytną inicjatywę włączył się również prezydent Mariusz Chrzanowski przekazując na rzecz dzieci kilkadziesiąt zestawów gadżetów.

W dniu 1 czerwca planowaliśmy zrobić miejską imprezę dla dzieci w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma, niestety z powodu stanu epidemii została ona odwołana. Mam nadzieję, że te prezenty wywołają dużo uśmiechu na twarzach najmłodszych – mówi włodarz miasta.

Wspólnota parafialna św. Brata Alberta w Łomży obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Jej wolontariusze przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łomży organizują liczne akcje charytatywne dla łomżyńskich rodzin.

– Zbieramy dary od ludzi, ubrania czy sprzęt AGD oraz żywność ze środków unijnych i rozdajemy wśród najuboższychopowiadają wolontariuszki: Helena Charko i Elżbieta Danielska.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 4 =