RN
TwitterFacebook

Łomża: Dzień studenta z darmowymi przejazdami MPK

Bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej dla studentów w Łomży. Uprawnienie będzie obowiązywało w dniach 15-17 listopada bieżącego roku w związku z Międzynarodowym Dniem Studenta.

Warunkiem do korzystania z bezpłatnych przejazdów jest posiadanie ważnej legitymacji, którejś z łomżyńskich uczelni. Zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

Wspólnie z łomżyńskimi uczelniami miasto chce świętować Międzynarodowe Dzień Studenta, który przypada na 17 listopada. Jest to ważne wydarzenie, bo nasze miasto coraz bardziej staje się miastem studenckimpodkreśla prezydent i wskazuje, że miasto często współpracuje ze studentami.Wspólnie ze studentami organizujemy juwenalia czy inne imprezy dla naszych mieszkańców, więc to też jest wyraz pokazania takiej współpracy i jedności ze studentami w tym ważnym dla nich dniu. 

Międzynarodowy Dzień Studenta został ustanowiony w 1941 roku, żeby upamiętnić krwawo stłumiony protest czechosłowackich studentów przeciw nazistowskiej inwazji z 1939 roku. W Łomży obchodzony jest po raz pierwszy.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *