RN
TwitterFacebook

Łomża: Dzień Teatru Publicznego 2020 z Teatrem Lalki i Aktora

Dzień Teatru Publicznego świętowany jest po raz szósty. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo w szczególnych warunkach świętowana jest online.

Tegoroczne obchody Dnia Teatru Publicznego rozpoczęły się 16 maja 2020. W świętowaniu bierze udział ponad 100 teatrów z całej Polski, w tym Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który udostępnia swój spektakl “Proces” w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Nagranie będzie można obejrzeć online w dniach 21 – 23 maja 2020. 

Spektakl powstał na podstawie surrealistycznej powieści Franza Kafki, która zapisała się w historii literatury jako metafora totalitaryzmu i zarazem opowieść o samotności człowieka we współczesnym świecie. Historia bohatera spektaklu pokazuje, jak wszechwładne i ogarnięte biurokracją państwo odbiera obywatelowi prawo do prywatności i wolności. Józef K. pewnego ranka znajduje się w absurdalnej sytuacji, nie zna bowiem powodów swojego zatrzymania, podejmuje jednak nierówną walkę z bezdusznym systemem, którego motywów nie potrafi zrozumieć.

TLiA w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − eighteen =