RN
TwitterFacebook

Łomża: Ekonomik przygotowuje logistyków pod kątem wojskowym

Specjalna klasa o profilu wojskowym w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Od 1 września w szkole funkcjonuje oddział przygotowania wojskowego o kierunku technik logistyk. Z tej okazji zostało podpisane porozumienie między szkołą a 18 Pułkiem Logistycznym o patronacie łomżyńskiej jednostki nad nowo powstałym oddziałem.

– Zajęcia wojskowe w klasie pierwszej to trzydzieści godzin zajęć, z czego dziesięć godzin zajęć takich teoretycznych prowadzonych przez majora Jana Krysiuka, który został wskazany przez dowódcę 18 Pułku Logistycznego płk Gałązkę jako instruktora prowadzącego zajęcia teoretyczne. Natomiast w drugim semestrze powinniśmy zrealizować dwadzieścia godzin zajęć praktycznych na terenie jednostki – mówi dyrektor Ekonomika, Paweł Drożyner.

Cykl nauki na takim kierunku trwa 5 lat i może zapewnić absolwentowi dobry start do rozpoczęcia kariery wojskowej:

– W 5 klasie jest obóz wojskowy. Po tym obozie następuje przysięga. Absolwenci tej klasy mogą wybrać swoją karierę choćby w obronie terytorialnej. Mogą wybrać ścieżkę kariery służby wojskowej lub też aplikować, i tutaj mają pierwszeństwo, do szkół wojskowych. 

Obecnie w klasie uczy się 30 osób, z czego 1/4 stanowią dziewczęta. Dyrektor Drożyner zapowiada, że w następnym roku szkolnym również taki kierunek nauki będzie dostępny dla kandydatów. Nie wyklucza również rozwoju współpracy z 18 Pułkiem Logistycznym.

Warto dodać, że to już kolejna szkoła, która współpracuje z łomżyńską jednostką. Wcześniej podobną deklarację złożył też gospodarz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Tam również będą odbywały się zajęcia praktyczne z uczniami oddziału przygotowania wojskowego.

jt

1 komentarz

  1. FUN Odpowiedz

    Co to jest konto wojskowe ?
    Pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − five =