RN
TwitterFacebook

Łomża: Ekspresowa nadzwyczajna sesja na temat śmieci i alkoholu

Niespełna 10 minut trwała wczorajsza (14.08.) nadzwyczajna sesja rady miejskiej Łomży. Radni przyjęli wszystkie trzy uchwały, które był w porządku obrad.

Radni spotkali się ponieważ Wojewoda Podlaski unieważnił uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta. Jego zdaniem nie był do zaakceptowania motyw jakim kierowali się radni podczas podejmowania tej decyzji. Część łomżyńskich radnych wskazywało, że są to względy ekonomiczne i chodzi o równe traktowanie lokalnych przedsiębiorców. Natomiast Regionalna Izba Obrachunkowa w uchwałach śmieciowych dopatrzyła się niespójnych zapisów dotyczących wejścia w życie uchwalonych przepisów.

W środę radni większością 12 głosów „za” przy 10 „przeciw” zdecydowali, że decyzja wojewody zostanie zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku. W przypadku uchwał śmieciowych wprowadzono zmiany w zapisach, które zdaniem RIO były niespójne. „Za” głosowało 13 radnych, 8 było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z nowym cennikiem opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zabudowie jednorodzinnej do końca roku będą wynosić 60, a od stycznia przyszłego roku 51 złotych miesięcznie (teraz jest to 39 złotych). Natomiast w zabudowie wielorodzinnej jest to kolejno 38, a potem 30 złotych miesięcznie (teraz to 24 złote). W przypadku niesegregowania odpadów w zabudowie jednorodzinnej opłata wyniesie najpierw 103, a od stycznia 100 złotych (58 złotych obecnie). Dla zabudowy wielorodzinnej będzie to 63, a potem 60 złotych miesięcznie (35 złotych teraz). Przy gospodarstwach jednoosobowych w zabudowie jednorodzinnej ceny wynoszą najpierw 40, a od stycznia 30 złotych miesięcznie (24 złote teraz). W przypadku zabudowy wielorodzinnej 29, a potem 20 złotych miesięcznie (15 złotych). 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *