RN
TwitterFacebook

Łomża: Fatto per la Notte di Natale u Łomżyńskich Filharmoników

Łomżyńska Filharmonia zaprasza na iście międzynarodowy koncert odbywający się w ramach Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. W Muzeum Diecezjalnym wystąpi  rosyjska śpiewaczka Anastazja Abryutina oraz rumuński wiolonczelista Anton Niculescu. Towarzyszyć im będzie Łomżyńska Filharmonia Kameralna pod batutą włoskiego dyrygenta Manfredo Di Crescenzo.

W programie koncertu między arie Antonio Vivaldiego oraz Giovanniego Battisty Pergolesiego, Koncert wiolonczelowy Luigiego Boccheriniego oraz Concerto grosso „Fatto per la Notte di Natale” Arcangelo Corellego.

Manfredo di Crescenzo, znany łomżyńskim melomanom znakomity dyrygent, wielokrotnie występował zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie. Był zapraszany na włoskie i międzynarodowe festiwale. Dyrygował wieloma orkiestrami, m.in: “Constantinus Chamber Orchestra” w Belgradzie, “Eleazar de Carvalho” Chamber Orchestra w Fortaleza (Brazylia), “Anello Musicale” Symphonic Orchestra w Rzymie, “I Fiati Italiani” Orchestra w Novara, Orchestra Sinfonica Marchigiana, “Corelli Chamber Orchestra” w Roseto degli Abruzzi, “N. Rota” Conservatory Orchestra w Monopoli.

Anastasia Abryutina ukończyła ukończyła z wyróżnieniem College of Arts w Moskwie oraz Niccolo Piccinni Conservatory w Bari we Włoszech. Zwyciężczyni International Shostakovich Competition w Moskwie. Występuje jako solistka w całej Europie zarówno w repertuarze kantatowo-oratoryjnym, jak również na deskach scen operowych.

Anton Niculescu, którego mogliśmy w ubiegłym roku w ramach cyklu Muzyczne Wieczory u Lutosławskich jest laureatem wielu konkursów, był koncertmistrzem wiolonczel w Teatro alla Scala w Mediolanie, Teatro Comunale we Florencji oraz w Teatro V. Bellini w Katanii. Koncertuje na całym świecie (Europa, Bliski Wschód, Azja, Ameryka Południowa). Nagrywa dla radia i telewizji. Od 2017 roku jest dyrektorem generalnym Brasov Philharmonic.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − four =