RN
TwitterFacebook

Łomża: Ferie na lodzie i w wodzie [FOTO]

Młodzi mieszkańcy Łomży aktywnie spędzają ferie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży, którzy chętnie korzystają z atrakcji Parku Wodnego i Lodowiska „Biały Orlik”.

W Parku Wodnym odbywają się „ferie w wodzie”, gdzie zostały zorganizowane dwa turnusy. Pierwszy, w pierwszym tygodniu ferii, drugi analogicznie – w drugim. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 12 do 14. Od poniedziałku, ferie w parku wodnym rozpoczął pierwszy turnus liczący 58 osób, a już na drugi tydzień zapisało się 55 osób. Zapisy są kwestią otwartą i jeżeli dojdzie do sytuacji, że dzieci jest więcej niż 60 – bo turnus liczy 4 grupy po 15 osób – to damy radę uruchomić piątą grupę dla kolejnego instruktora – mówi Przemysław Chrzanowski, kierownik Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych. Dla dzieci i młodzieży przygotowanych jest wiele atrakcji, między innymi mogą zmierzyć się z dmuchanym wodnym torem przeszkód, grają w gry zespołowe takie jak koszykówka czy piłka ręczna – oczywiście w wodzie – oraz organizowane są różnego rodzaju zawody np. „wyścig węgorzy”. Bardzo mi się podoba, jest ciekawie, jest dużo fajnych zabaw i można poznać wiele kolegów i koleżanek – mówi jedna z dziewczynek. Na koniec turnusu uczestnicy dostaną certyfikaty uczestnictwa, a dla tych z najlepszymi wynikami przewidziane są medale. Zapisów można dokonywać w recepcji Parku Wodnego. Koszt takich zajęć wynosi 65 zł. W feriach w wodze mogą uczestniczyć dzieci oraz młodzież w wieku 7-16 lat.

Na Lodowisku przy ul. Katyńskiej także organizowane są „ferie na lodzie” i również zostały przewidziane dwa turnusy. Pierwszy liczący ponad 30 osób ruszył od poniedziałku. Zajęcia na lodzie trwają od godziny 10:40 do 11:30. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy – na zaawansowaną i mniej zaawansowaną. Grupa bardziej zaawansowana doskonali jazdę na łyżwach w różnych elementach – slalomu, hamowania, omijania przeszkód czy skakania. Natomiast grupa mniej zaawansowana, uczy się podstaw jazdy na łyżwach.

Oprócz nauki jazdy, są również elementy gry w hokeja. Tradycją jest, że na koniec każdego turnusu – w piątek, jedna z grup gra całe zajęcia w tę dyscyplinę sportu. Zapisy na drugi turnus cały czas trwają, na chwilę obecną zapisały się 24 osoby.

Zapisy trwają do soboty, ale tylko teoretycznie. Jak ktoś zapisze się jeszcze w poniedziałek, to nie będzie problemu, takie osoby również zostaną przyjęte – mówi Marcin Marzec pracownik MOSiR. Zapisać się można w kasie przy lodowisku. Koszt „ferii na lodzie” wynosi 20 zł bez wypożyczenia łyżew, natomiast z łyżwami 40 zł. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci oraz młodzież w wieku 7-16 lat.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *