TwitterFacebook

Łomża: Filharmonia o dwa razy droższa

Pod koniec ubiegłego tygodnia został unieważniony przetarg na III część II etapu przebudowy i rozbudowy budynku Filharmonii Kameralnej w Łomży. Kwoty proponowane przez firmy okazały się nawet o dwa razy droższe.

Miasto na te zadanie zabezpieczyło kwotę prawie 10 milionów złotych. W ramach ogłoszonego przetargu wpłynęły dwie oferty. Jedna opiewająca na kwotę 17 milionów złotych, a druga na blisko 20 milionów złotych. Obie firmy deklarowały, że inwestycje zakończą w październiku przyszłego roku.

W tej chwili miasto będzie rozważało możliwość skorygowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia i w drugiej połowie maja ma zostać ogłoszony kolejny przetarg. – Jak mocno skorygujemy te specyfikacje trudno na razie powiedzieć. Będzie to przez dział inwestycji analizowane tak, aby udało się tego wykonawce wyłonić za rozsądną cenę, na którą nas stać i jednocześnie, aby ta inwestycja została zrealizowana w taki sposób, aby nie ucierpiała na tym akustyka i też inne elementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania takiej instytucji jak filharmonia – tłumaczy Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Kolejny etap inwestycji zakłada między innymi rozbudowę bryły budynku, szatni, wykonanie nowej elewacji, przebudowę instalacji zewnętrznych, scenicznych i nagłośnieniowych.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *