TwitterFacebook

Łomża: Finał V Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego dla Szkół Gimnazjalnych

W Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbył się finał V Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego dla Szkół Gimnazjalnych. Eliminacje w placówkach odbyły się w kwietniu, i wówczas wyłoniono zwycięską drużynę, która reprezentowała swoją szkołę w ŁCRE.

Konkurs skierowany do uczniów klas II gimnazjum miał na celu rozpowszechnienie tematyki edukacyjno-zawodowej, zapoznanie uczniów ze ścieżkami edukacyjnymi oraz uświadomienie im konieczności zaplanowania własnej przyszłości.

W siedzibie Centrum w rywalizacji udział wzięło 7 drużyn z następujących szkół: PG1 w Łomży, PG2 w Łomży, PG6 w Łomży, PG8 w Łomży, PG9 w Łomży, PG Piątnica, PG Nowogród. Quiz składał się 4 rund: pytania zawodoznawcze, krzyżówka, puzzle – stare zawody, kalambury. Uczniowie posiadali szeroką wiedzę i zaskakiwali swoją kreatywnością, zwłaszcza w konkurencji kalambury, która najbardziej przypadła im do gustu.

Wyrównaną rywalizację oceniało jury w składzie: dyrektor ŁCRE Maciej Listowski, konsultant ŁCRE Marta Brzozowska, doradca zawodowy ŁCRE Anna Borkowska. Drużyny były świetnie przygotowane i w zaciętej walce o pierwsze miejsca zadecydowały minimalne różnice punktowe. Sponsorami ciekawych nagród byli: Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski oraz Zakład Usług Informatycznych NOVUM w Łomży.

Wyniki V Quizu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Łomży
Anna Zabielska, Kacper Łempicki, Wiktoria Sasinowska
II miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży
Mateusz Kordal , Dawid Lipiński,, Małgorzata Rolka
III miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łomży
Tatiana Popielevych, Timur Bajenko, Alisa Farapova

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom-opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do quizu. Gratulujemy zwycięskim drużynom i trzymamy kciuki za trafne wybory własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Doradcy zawodowi ŁCRE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *