RN
TwitterFacebook

Łomża: Finał WALIZKI. Nagroda główna powędrowała do Hiszpanii [FOTO]

Davida Zuazola z Hiszpanii zdobył Grand Prix 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka za przedstawienie „Gra Czasu”. O tę nagrodę rywalizowało trzynaście spektakli. 

To naprawdę jest wielka sprawa, żeby poprzez lalki, i tylko lalki przekazać precyzyjnie myśl, przekazać emocje. Trzymać w napięciu przez godzinę – mówił Wojciech Kobrzyński, przewodniczący jury konkursowego.

Jarosław Antoniuk, dyrektor organizującego festiwal Teatru Lalki i Aktora z Łomży podkreślił, że „Walizka” wyzwala to, co jest takie ważne w ludziach, a jej tegoroczna edycja również pod tym względem była bardzo udana. – Dziękuję wszystkim teatrom, które przyjęły nasze zaproszenie, przyjechały do Łomży i uczestniczyły w festiwalu. Dziękuję za wasze spektakle, profesjonalizm, a przede wszystkim, że dostarczyliście nam mnóstwo pozytywnych emocji i myślę, że poprzez wasze spektakle i nasz teatr, nasze miasto będzie bogatsze.

Oto lista wszystkich nagrodzonych:

  • Grand Prix w wysokości 5000 zł ufundowane przez Prezydenta Łomży oraz grawerton od Wojewody Podlaskiego otrzymało przedstawienie „Gra czasu” w wykonaniu Davida Zuazola z Hiszpanii.
  • Nagrodę w wysokości 3000 zł ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz obraz od Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzymała Katarina Aulitisova za reżyserię przedstawienia „Historie ścian” w wykonaniu Bratislava Puppet Theatre ze Słowacji.
  • Nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Podlaskiego oraz obraz od Rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży otrzymał Marketa Placha za scenografię do przedstawienia „Historie ścian” w wykonaniu Bratislava Puppet Theatre (Słowacja).
  • Nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Łomża oraz obraz od Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej otrzymali Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki za muzykę do przedstawienia „Piaskowy Wilk” w wykonaniu Teatru Lalka (Polska).
  • Nagrodę aktorską w wysokości 1000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Łomżyńskiego otrzymał Rachel Karafistan za rolę w spektaklu „Marzenia nie umierają” COSmino Productions z Niemiec.
  • Nagrodę aktorską w wysokości 1000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Łomżyńskiego otrzymała Vesna Kuzmič za rolę w spektaklu „Dziewczynka z zapałkami” Mini teater ze Słowenii.
  • Zespołową nagrodę aktorską w wysokości 1000 zł ufundowaną przez Starostę Powiatu Łomżyńskiego otrzymali Ryszard Doliński, Łucja Grzeszczyk i Michał Jarmoszuk za role w spektaklu „ONY” Białostockiego Teatru Lalek (Polska).

pg

[realted limit=”5″

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *