RN
TwitterFacebook

Łomża: Frankowski odpowiadał na pytania uczniów liceum sportowego [FOTO]

Jednym z punktów piątkowego (18.10.) pobytu Tomasza Frankowskiego w Łomży było spotkanie z młodzieżą Liceum Mistrzostwa Sportowego. Młodzi sportowcy miele wiele pytań, zarówno o karierę piłkarską, jak i polityczną europosła. 

– Pan Frankowski zechciał się spotkać z naszą młodzieżą. Jest to dla nich ogromne wydarzenie, bo gro naszych uczniów stanowi młodzież grająca w piłkę nożną. Poszukujemy wzorów osobowych, autorytetów dla tych młodych ludzi, bo jest to kluczowy element procesu wychowawczego, jeżeli chcemy, żeby zakończył się on sukcesem – mówi Iwona Puciłowska, dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

Młodzież chciała się jak najwięcej dowiedzieć o karierze sportowej Tomasza Frankowskiego, szczególnie interesowała ich jego droga do kadry narodowej i kulisy. Padły też pytania o organizację wyjazdu do Parlamentu Europejskiego. Europoseł nie wykluczał tego, a nawet namawiał dyrekcję do organizacji konkursu, w efekcie którego grupa mogłaby poznać pracę w Brukseli.

– Jako piłkarz bardzo często spotykam się z młodzieżą szkolną. One są potrzebne zarówno dzieciom, jak i nam sportowcom, by poznać ich potrzeby i pragnienia, ale przede wszystkim do rozpropagowana sportu i zdrowego stylu życia – przyznaje Tomasz Frankowski.

Europoseł do szkoły nie przyszedł z pustymi rękoma – przekazał młodym zestaw piłek oraz innych sprzętów do trenowania piłki nożnej.

– To jest nasze pierwsze spotkania i musimy się troszeczkę poznać, ale mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijała – podkreśla Puciłowska.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × four =