RN
TwitterFacebook

Łomża: Obiekty MOSiR Łomża na terenach otwartych będą czynne na nowych zasadach

W poniedziałek 4 maja ponownie otwarte obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży: boisko ze sztuczną nawierzchnią i korty tenisowe przy ul. Zjazd oraz boisko Orlik przy ul. Katyńskiej. W Porcie Łomża będzie można wypożyczyć rower wodny lub kajak. Wszystko to na nowych zasadach i z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa.

Sport to ważna dziedzina życia publicznego i gospodarki. Od 20 kwietnia możemy się już przemieszczać w celach rekreacyjnych oraz trenować indywidualnie na miejskich terenach zielonych. Natomiast od 4 maja 2020 r. zgodnie z nowymi wytycznymi, w przypadku korzystania z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze otwartym administrowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:
– ograniczona liczba osób uzależniona od rodzaju obiektu,
– weryfikacja uczestników poprzez wcześniejszą rezerwację terminu pod wskazanym numerem telefonu oraz zgłoszenie do MOSiR w Łomży osób wchodzących na obiekt,
– obowiązek zasłaniania twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy,
– obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
– zachowanie dystansu społecznego,
– brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, za wyjątkiem WC,
– korzystanie wyłącznie z osobistego sprzętu treningowego,
– dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu– dotyczy sprzętu wodnego w wypożyczalni Port Łomża.

Na teren wybranego obiektu można będzie wejść po wcześniejszych uzgodnieniach telefonicznych i wypełnieniu deklaracji. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

UM Łomża 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *