RN
TwitterFacebook

Łomża: Hala targowa zmienia się w halę kultury

Przebudowa zabytkowej hali targowej na halę kultury w Łomży dobiega końca. Postępy nad pracami wykończeniowymi dziennikarze mogli dziś (14.11) zobaczyć przy okazji zwiedzania budynku.

Zmodernizowana Hala Kultury ma być obiektem, w którym kumulować będą się wszystkie działania kulturalne miasta.

Jednym z jego najważniejszych elementów jest duża sala wielofunkcyjna ze sceną:

Scena dwanaście na dwadzieścia metrów. Modułowa, czyli będzie podnoszona w zależności od potrzeb. Może to być scena, która będzie dla Teatru Lalki i Aktora pod wystawienie jakieś sztuki. Może to być na konferencję albo koncert. Poprzez jej modułowanie będzie mogła być różnej wielkościmówi zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Garlicki.

Poza nią w hali będzie też sala do podejmowania działań interdyscyplinarnych (w podziemiach) sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol na wystawy z komunikacją, a także antresole (na piętrze). Ponadto budynek wzbogacony będzie o klubokawiarnię oraz punkt informacji turystycznej, a w przeszklonych jatkach wokół hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych.

Oddanie budynku planowane jest na przełomie marca i kwietnia. Zdaniem Marcina Drozdowskiego, kierownika robót budowlanych, długość prac uzależniona jest od dostosowania projektu przebudowy do zabytkowej formy budynku:

Trzeba cały czas analizować z projektantem, sygnalizować problemy i zmiany. Tu obniżamy, tu coś podnosimy i cały czas są takie rzeczy, na które nie mamy wpływu. Zwłaszcza że budynek jest zastały i nie możemy robić rewolucji.

Inwestycja „Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży wraz z jej wyposażeniem” jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 przez generalnego wykonawcę firmę MK-BUD z Białegostoku. Szacowana wartość projektu wynosi ponad 16,6 mln zł, w tym dofinansowanie na kwotę ponad 9,8 mln zł.

BB/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *