RN
TwitterFacebook

Łomża: Hostel PKS Nova do remontu. Co dalej z mieszkańcami?

Wracamy do tematu nakazu eksmisji mieszkańców hostelu PKS Nova w Łomży. Historia jednej z mieszkanek zakończyła się szczęśliwie – niepełnosprawna, poruszająca się na wózku pani Beata dzięki interwencji Urzędu Miejskiego w Łomży otrzyma mieszkanie.

Pozostali jednak wciąż szukają lokum. Na pomoc miasta mogą liczyć tylko w niewielkim stopniu. Dlaczego? Zapytaliśmy o to wiceprezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego:

– Żadna z tych osób nie znajduje się na liście osób oczekujących na mieszkanie komunalne. Takiego mieszkania niestety nie mogliśmy przeznaczyć, jednakże w przypadku, gdyby osoby te znalazły mieszkanie, które mogłyby wynająć to mogą liczyć na dodatek mieszkaniowy.

Pani Beacie udało się pomóc tylko dlatego, że jest osobą niepełnosprawną:

– W zasobach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej są tak zwane mieszkania chronione. Są to mieszkania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Dosłownie w zeszłym tygodniu mieszkanie się zwolniło, a z racji tego, że pani Beata spełnia wymogi do zamieszkania w takim mieszkaniu, postanowiliśmy że to właśnie ona otrzyma takie lokum.

Przypomnijmy, że pierwotnie mieszkańcy hostelu mieli opuścić go do końca grudnia. Po nagłośnieniu sprawy przez media prezes PKN Nowa zapewnił, że osoby te mogą pozostać w hostelu do czasu znalezienia nowego mieszkania.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 6 =