RN
TwitterFacebook

Łomża: I Łomżyńska Mila Charytatywna – pobiegną dla Justyny Korytkowskiej

20 października 2019 roku na stadionie miejskim w Łomży odbędą się zawody charytatywne, których celem, oprócz aspektu sportowego, jest pomoc Justynie Korytkowskiej – naszej łomżyńskiej mistrzyni biegów długodystansowych.

Przypomnijmy, że w maju tego roku u Justyny zdiagnozowano nowotwór, a następstwem tego były dwie operacje i chemioterapia. Łomżyńskie środowisko sportowe zaproponowało, aby zorganizować zawody z których dochód zostanie przeznaczony na koszty leczenia, rehabilitacji oraz powrotu do sportu naszej wybitnej lekkoatletki. Opłata startowa wynosi minimum 20 zł od osoby z czego 10 zł jest na organizację imprezy a reszta jest przeznaczona dla Justyny.

Zawody rozpoczną się o 11.00, zawodnicy będą startować co 10 minut w seriach po 20 osób. Wszyscy uczestnicy będą podzieleni na 11 kategorii wiekowych, w których pierwsza trójka otrzyma puchary, a każdy z uczestników pamiątkowy medal. Będzie również kategoria open, najstarszy i najmłodszy uczestnik oraz osoba mieszkająca najdalej od Łomży.

Profesjonalny pomiar czasu zapewni firma Domtel-Sport (min. obsługiwała Mistrzostwa Świata w Sopocie). Czas umili śpiewem Hanna Zlagodukh, a dla pierwszych zapisanych 300 osób Sandra Stępowska przygotuje ciastka-medale w kształcie serca. Będą pokazy harcerzy ze Śniadowa oraz licytacje obrazów, sprzętu i gadżetów sportowych (min. od medalistów z ostatnich Mistrzostw Świata w Doha). Będzie również zbiórka publiczna do puszek.

Apelujemy do chętnych którzy chcą wystąpić w roli sponsora, ofiarować rzeczy na licytację lub się włączyć w pomoc i organizację imprezy np. upiec ciasto albo ugotować grochówkę. Każda pomoc się przyda.

Zapisy na stronie Domtel-sport.pl (zgłoszenia do imprez masowych NOWE) do 17 października, po tym czasie można będzie jeszcze zapisać się w dniu imprezy, ale w tym przypadku nie gwarantujemy na 100% medalu ( będzie ich kilkadziesiąt w zapasie). 

Zapraszamy wszystkich, którzy mają potrzebę serca do wzięcia udziału w biegu na 1 milę (15-100 lat), ½ mili (14-12 lat),1/4 mili (11 lat i młodsi) lub do przybycia na stadion, kibicowania oraz wzięcia udział w licytacji. W najbliższych dniach będziemy informować o kolejnych atrakcjach, otrzymanych darach na licytację czy też osobach wspomagających tę szczytną akcję.

Kontakt: Mariusz Niziński 608 273 692 lub Andrzej Korytkowski 503 013 019 mail: prefbetsniadowo@gmail.com.

I Mila Charytatywna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *