RN
TwitterFacebook

Łomża: Idzie zima, nie bądźmy obojętni

Łomżyńska policja ruszyła z działaniami w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”. Chodzi o troskę o osoby niezaradne życiowo i bezdomne, a tym samym zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Policjanci każdego dnia będą odwiedzać miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia. Są to przede wszystkim niezabezpieczone pustostany, altanki działkowe czy też klatki schodowe. Przy niskich temperaturach powietrza miejsca te będą kontrolowane nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym udzielana będzie pomoc. W zależności od zastanej sytuacji będzie to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść posiłek i bezpiecznie spędzić nocmówi Urszula Brulińska, starszy inspektor Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Jeśli ktoś wie o miejscach, w których znajdują się osoby bezdomne, może o tym powiadomić policję poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tam należy wybrać ikonę bezdomność i oznaczyć miejsce na mapie.

Takie miejsce zostanie sprawdzone, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem w ramach prowadzonych działańdodaje Brulińska.

Funkcjonariusze apelują też o reakcję w przypadku zauważenia osoby znajdującej się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu – zwłaszcza gdy leży lub ma problemy z poruszaniem się. Pamiętajmy, jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *