RN
TwitterFacebook

Łomża: „Jaś i Małgosia” w Rekwizytorni Online

Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczyna tydzień od publikacji kolejnego nagrania zrealizowanego w ramach projektu „Rekwizytornia Online”. Tym razem w podróż zabiorą was Jaś i Małgosia.

– Głównym motywem przewodnim projektu „Rekwizytornia Online” jest „Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach”. Nie mogąc zaprosić was do naszego teatru, mamy nadzieję, że zaprosicie nas  do swoich domów. Na czas realizacji programu scenę i widownię przekształciliśmy zatem w studio teatralno-telewizyjne. Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny i artystyczny TLiA – mówi Łukasz Boratyński z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. 

Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego.

Dziś (15.06.) udostępnione zostało czytanie performatywne w wykonaniu Marzanny Gawrych pt. „Jaś i Małgosia” na podstawie baśni Braci Grimm. To doskonale wszystkim znana opowieść o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez złą macochę spotkały okrutną czarownicę, która czyha na ich życie. Uczy kolejne pokolenia dzieci, że nie wszystko jest takie, jak na pierwszy rzut oka się wydaje.

TLiA w Łomży/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *