RN
TwitterFacebook

Łomża: Jazzowy Dom Kultury wznawia działalność

W tym roku MDK-DŚT w Łomży ponownie stanie się Jazzowym Domem Kultury. Poznaliśmy pierwszych artystów.

W ubiegłym roku łomżyńska instytucja stała się częścią ogólnopolskiej trasy pn. Polski Jazz 360°. W ramach wydarzenia w MDK-DŚT odbyło się sześć spotkań z polskimi artystami sceny jazzowej. W tym roku placówka reaktywuje Jazzowy Dom Kultury i od stycznia rusza z nową serią koncertów. 

Zapowiedziano już, że:

  • 27 stycznia wystąpi Sundial Trio – jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Formacja zadebiutowała w 2014 roku, przebojem wdzierając się na rodzimą scenę jazzową. Pierwsza pyta tria, „Sundial”, niemalże w momencie ukazania się zebrała laury krytyki w kraju i za granicą. Drugi album zespołu, wydany dwa lata później „Sundial II”, powtórzył sukces debiutu, dziki czemu trio Sundial wystąpiło na najważniejszych festiwalach w Polsce i nie tylko: Jazz nad Odrą, Jazz Jantar, HevHetia Festival (Budapeszt), Warszawa Singera, Łódzka Akademia Jazzu, HevHethia Showcase (Koszyce). Na trzeciej płycie, „Sundial III”, znalazł się głównie premierowy materiał napisany przez członków zespołu oraz zaproszonego saksofonistę Irka Wojtczaka.
  • 18 lutego przez łomżyńską publicznością zaprezentuje się Tubis Trio – Zespół został założony przez łódzkiego pianistę Macieja Tubisa w 2004 roku. Od samego początku głównym założeniem było tworzenie własnych kompozycji i kreowanie własnego stylu. Inspiracje płynęły z nurtu jazzu europejskiego (wytwórnie ECM, ACT), muzyki poważnej i każdej muzyki bliskiej sercu słuchacza. Podczas koncertu muzycy starają się zaskoczyć samych siebie, stąd utwory pod tym samym tytułem brzmią na kolejnych koncertach zupełnie inaczej, ale ciągle pozostają w kręgu utworów przyjaznych odbiorcom. 
  • 9 marca zagra One.

O kolejnych wydarzeniach będziemy informować.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *