RN
TwitterFacebook

Łomża: Jest drugi przetarg na wykonanie ostatniego etapu remontu Filharmonii Kameralnej

W wyniku przetargu, który został ogłoszony w zeszłym miesiącu, na wykonanie ostatniego etapu remontu Filharmonii Kameralnej w Łomży wpłynęły dwie oferty. Te jak się okazało przekraczały dwukrotnie zaproponowaną kwotę, która jest wpisana w budżecie miasta. W związku z tym, prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski zdecydował się unieważnić przetarg i w środę został ogłoszony kolejny. Nowy przetarg przewiduje zakończenie robót na koniec sierpnia 2018 roku, a nie jak wcześniej planowano na koniec czerwca.

Jak informuje nas Mariusz Chrzanowski, miasto dostało informację, że czerwcowy termin zakończenia prac dla wielu firm był terminem, który powodował, że nie zdecydowały się one przystąpić do przetargu. Okres wakacyjny sprzyja temu, żeby podejmować więcej prac. (…) Z tą nadzieją rozpisuję też drugi przetarg, żeby zobaczyć jak sytuacja kształtuje się na rynku i czy też ten wydłużony termin do końca sierpnia wpłynie na to, że te oferty będą mniejsze. Prezydent Łomży liczy się jednak z tym, że biorąc pod uwagę kosztorys projektu, zaproponowane kwoty mogą oscylować w granicach tych kwot, które były w pierwszym przetargu. Wtedy trzeba by było się zastanowić jak te pozostałe środki pozyskać. A jak nie byłoby możliwości ich pozyskania, to trzeba by było ująć je w budżecie na rok 2018. 

Jednym z powodów unieważnienia przetargu był też błąd jednej z dwóch firm, które złożyły swoje oferty na wykonanie ostatniego etapu rozbudowy filharmonii. Przetarg mógłby być oprotestowany przez jedną z firm, która dopatrzyła się w pierwszej ofercie pewnych nieprawidłowości – mówi prezydent Łomży. Wtedy miasto musiałoby wziąć pod uwagę tę drugą ofertę, która była jeszcze bardziej niekorzystna z punktu widzenia miasta. Była ona o 1,5 mln. złotych droższa od pierwszej i mogłaby być uznana za tą właściwą na wskutek protestu.

Ostatni etap remontu filharmonii, polega na dokończeniu jej wyposażenia oraz zagospodarowaniu otoczenia obiektu. Termin składania ofert upływa 29 czerwca.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *