RN
TwitterFacebook

Łomża: Jest nowy dyrektor pogotowia

Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda został powołany na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży na 6-letnią kadencję. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął stosowną uchwałę we wtorek, 15 października br.

Sławomir Dariusz Szajda ukończył studia wyższe na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Białymstoku na kierunku analityka medyczna. Posiada specjalizację I stopnia z laboratoryjnej diagnostyki klinicznej oraz stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia oraz studia podyplomowe w zakresie higieny i epidemiologii w opiece zdrowotnej.  Jest również absolwentem studiów I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku.

Przypomnijmy, że w połowie lipca br. zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o odwołaniu pani Hanny Bożeny Waniewskiej ze stanowiska Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży. Powodem było pogorszenie sytuacji finansowej zarządzanej przez nią jednostki i brak jej skutecznych działań w tym zakresie. Waniewska była dyrektorem jednostki od 2012 roku.

Nowy dyrektor obejmie swoje stanowisko 28 października br.

Wrota Podlasia

1 komentarz

  1. zenon Odpowiedz

    Pogorszenie sytuacji finansowej to wynik obcięcia nocnej i świątecznej pomocy stacjom pogotowia ratunkowego. W każdej stacji to pogorszyło sytuację finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *