RN
TwitterFacebook

Łomża: Jest wykonawca remontu kolejnej części Wojska Polskiego

Po drugim przetargu, ale udało się. Wybrano wykonawców kolejnego etapu remontu ulicy Wojska Polskiego w Łomży.

Zadanie podzielono na dwie części, których wartość wyniesie w sumie ponad 3,6 mln złotych. To o 400 tysięcy złotych więcej, niż pierwotnie zakładano.

Remont ul. Wojska Polskiego obejmie odcinek o długości ok. 286 m – od działki nr 22140 pomiędzy ul. Fabryczną a ul. Spokojną do skrzyżowania z ul. Gen. Wł. Sikorskiego. Powstanie tam nowa nawierzchnia ulicy, chodniki i zjazdy indywidualne. Zostaną wymienione krawężniki, odtworzone zieleńce, wybudowane nawierzchnie wysp i przebudowane wloty boczne, w tym wlot ul. Spokojnej.

Prace obejmą również odcinek I etapu remontu wykonanego w 2019 r. od ul. Gen. Wł. Sikorskiego do ul. Polowej. Głównie będą one polegały na remoncie nawierzchni chodników, zjazdów publicznych i indywidualnych, dojść do posesji, ciągu pieszo-rowerowego, wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego, ogrodzeń panelowych oraz uporządkowania zieleni.

Remont ma zostać wykonany do końca bieżącego roku. Na jego realizację miasto pozyskało środki z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

jt/UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *