RN
TwitterFacebook

Łomża: Jubileusz Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia Towarzystwa Wiedzy Powszechnej

W dziewiąty rok swojej działalności weszła Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży. Inauguracja roku akademickiego najmniejszej i najmłodszej uczelni w Łomży odbyła się nie w typowej akademickiej auli, ale w obiekcie, który na co dzień zajmują przedszkolaki i maluszki ze żłobka. 

Spotykamy się tu, bo jest to bardziej pojemny budynek niż nasza administracyjna siedziba. Po wtóre, chcemy zaprezentować jak wyglądają nasze placówki, które służą 100 dzieciom w przedszkolu  i 30 w grupie żłobkowejmówił rektor WSZOZ TWP Witold Wincenciak.

To projekt trafiony w samo sedno. W czasach, gdy tak bardzo cenimy profesjonalizm, a brakuje na rynku pracy wykwalifikowanych kadr w ochronie zdrowia, taka uczelnia ma do spełnienia ważne zadanie. Jest niewielka, ale myślę, że ma przed sobą przyszłość  kształcąc ratowników medycznych i podnosząc stale ich kwalifikacje w miarę rozwoju techniki i wiedzy medycznej. Samorząd województwa podlaskiego jest organem prowadzącym dla ważnych placówek ochrony zdrowia i ceni tego rodzaju szkoły zawodowe. Są w regionie jak najbardziej potrzebnepowiedział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, biorący udział w inauguracji.  

Wśród gości znaleźli się m. in. poseł Lech Antoni Kołakowski, wicemarszałek Marek Olbryś, wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski, przedstawiciele instytucji ochrony zdrowia i naukowych. Kilka osób, w tym poseł i wicemarszałek zostało uhonorowanych  odznakami Towarzystwa Wiedzy Powszechnej za popularyzację nauki.      

W przypadku ratowników medycznych nie tylko pieniądze, ale bardziej pasja i powołanie decydują o wyborze studiówstwierdził jeden z nowych studentów Mateusz Zera. Drugim z kierunków prowadzonych na uczelni jest terapia zajęciowa.   

Rektor Witold Wincenciak podkreślał unikalne miejsce szkoły w systemie edukacyjnym.

Kształcone przez nas kadry nie stają w ogonkach w Urzędzie Pracy, wszyscy znajdują zatrudnienie. Prowadzimy nie tylko działania dydaktyczne, ale także naukowe organizując konferencje naukowe poświęcone np. chorobom cywilizacyjnym i ich profilaktyce,  profilaktyce nowotworowej. Studenci poznają przyszły zawód od strony praktycznej biorąc udział w medycznym zabezpieczaniu masowych wydarzeń. Nasze społeczeństwo się starzeje Wychodzimy temu zjawisku na przeciw naszym programemstwierdził rektor.

mg/Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *