RN
TwitterFacebook

Łomża: Kamienica przy ul. Wojska Polskiego 15/17 zmienia swoje oblicze

Charakterystyczna kamienica u zbiegu ulic Polowej i Wojska Polskiego jeszcze do niedawna szpeciła swoim wyglądem. Dzięki prowadzonej termomodernizacji niebawem stanie się jednym z piękniejszych zabytkowych budynków w Łomży. Chociaż prowadzone prace zakończą się w maju przyszłego roku, to pierwsze ich efekty już widać od strony ulicy Polowej.

Termomodernizacja pochodzącej z początków XX wieku kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 15/17 realizowana jest w ramach projektu “Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i budynku komunalnego w mieście Łomża (Zespół Szkół Specjalnych – M. Skłodowskiej Curie 5, Przedszkole Publiczne nr 9, Kamienica Wojska Polskiego 15/17)”, na który władze Łomży pozyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wartość całego projektu opiewa na 8,4 mln zł, z czego dofinansowanie to 4,6 mln zł i stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Natomiast koszt samej termomodernizacji zabytkowej kamienicy wynosi prawie 3,2 mln zł, z czego ponad 1,4 mln zł pochodzi z RPO informuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że prace w Przedszkolu Publicznym nr 9 powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu, zaś w Zespole Szkół Specjalnych w styczniu przyszłego roku.

W ramach prowadzonej termomodernizacji kamienicy dotychczas osuszono ściany fundamentowe, od podwórka docieplono budynek i wykonano elewację, a od ul. Polowej wykonano także renowację tynku. Ponadto wymieniono węzeł cieplny i zamontowano solary, wymieniono okna na drewniane i docieplono strop poddasza. Obecnie trwa renowacja ściany od ul. Wojska Polskiego oraz docieplanie ścian od wewnątrz budynku.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =