RN
TwitterFacebook

Łomża: „Kidsy” z MDK-DŚT nagrały piosenkę

Śpiewająco przywitały wiosnę dzieci ze studia eMDeK Kids. Młodzi artyści pod okiem instruktor Magdy Sinoff wykonały utwór Mart Carillon pt. „Wiosna – śliczna i radosna”. Wszystko oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Najmłodsze śpiewające KIDSy z MDK – DŚT wspólnie zaśpiewały piosenkę „Wiosna – śliczna i radosna”, napisaną przez Martę Carillon wokalistkę i kompozytorkę piosenek dla dzieci i prowadzącą muzyczny kanał na platformie youtube Music Steps London. W nagraniu uczestniczyli: Gabrysia Dziedzic, Ola Pyrcak, Dominika Szabłowska i Olek Szymański. Młodych artystów do występu przygotowała Magda Sinoff. Instruktor muzyki w MDK-DŚT i założycielka Studia Wokalnego eMDeK. Klip wideo zmontował Szymon Sinoff.

Czas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie oznacza braku zajęć w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Wręcz przeciwnie, instytucja prowadzi internetową akcję pod hasłem „Pełna kultura w domu”. Każdego dnia proponuje widzom koncerty, przedstawienia teatralne, filmy dokumentalne i wydarzenia kulturalne skierowane do najstarszych, średnich i najmłodszych odbiorców.

MDK – DŚT korzysta z legalnych internetowych źródeł kultury. Instruktorzy prowadzą zajęcia online z baletu, strechingu, jogi, pilatesu śpiewu i teatru. Również w trybie on-line funkcjonuje Galeria Pod Arkadami. Odbył się tam wirtualny wernisaż i zostały pokazane prace artystów fotografików z całej Polski. Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Makulatura to nie śmieć” przyciągnęła 271 uczestników.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *