TwitterFacebook

Łomża: Kiedy przyjedzie autobus? Łomżyniacy mogą to sprawdzić na bieżąco

Mieszkańcy Łomży mogą na bieżąco sprawdzać kiedy autobus komunikacji miejskiej przyjedzie na dany przystanek. To dzięki aplikacji i stronie internetowej „Kiedy przyjedzie”. – Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie o tej porze roku – mówi Andrzej Petkowski, specjalista do spraw technicznych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży.

Aplikacja jest dostępna na system Android i Windows (na IOS również ma być dostępna) lub gdy wejdziemy na stronę internetową kiedyprzyjedzie.pl, najpierw musimy wybrać miasto, które nas interesuje – czyli w tym przypadku Łomżę i pojawi nam się wykaz przystanków. – Wybieramy sobie przystanek i mamy informację o zbliżającym się autobusie w czasie rzeczywistym, ponieważ aplikacja uwzględnia warunki na drodze, które przyczyniają się do spóźnienia w porównaniu z tym, co pokazuje nam zwykły rozkład jazdy. Czyli np. jeżeli autobus według rozkładu powinien być za cztery minuty i jest korek czy wypadek drogowy i pojawi się za pół godziny, to aplikacja to uwzględnia i pokazuje nam, że mamy czekać na autobus 30 minut – mówi Andrzej Petkowski .

Aplikacja działa na podobnej sytuacji jak nawigacja samochodowa. Autobus na danej linii wysyła sygnał lokalizacyjny i aplikacja identyfikuje ten pojazd i przenosi to na mapę. – Aplikacja wykorzystuje wszystkie systemy, które daje Google. Czyli mapę, położenie i natężenie ruchu – informuje specjalista do spraw technicznych MPK w Łomży.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *