RN
TwitterFacebook

Łomża: Kierowcy na Dwornej parkują mimo zakazu. Policja reaguje

Od ponad tygodnia na ulicy Dwornej obowiązuje ruch obustronny z zakazem parkowania. Mimo to, kierowcy jeżdżą na pamięć i nie patrzą na znaki. 

Zmiany w ruchu na ulicy Dwornej spowodowane są zamknięciem ulic Giełczyńskiej i Rządowej. Aby ułatwić jazdę w ścisłym centrum wprowadzono zakaz parkowania i ruch obustronny na ulicy Dwornej. Funkcjonariusze już pierwszego dnia, w poniedziałek, zauważyli, że kierowcy jeżdżą na pamięć, nie patrzą lub nie widzą znaków – mówi starszy aspirant Ewelina Szlesińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Od pierwszych dni, kiedy ta czasowa organizacja ruchu drogowego w tym miejscu została zmieniona wspólnie ze strażnikami miejskimi wprowadziliśmy akcje informacyjną i pouczaliśmy również kierowców, że tu nie można parkować. W tej chwili jest dużo, dużo lepiej. Praktycznie na Dwornej tylko kilka samochodów jest ustawionych. Przypominam, że ten sposób ustawienia pojazdów, w momencie kiedy tak ulica jest dwukierunkowa, powoduje bardzo duże utrudnienia i nawet zagrożenie dla innych kierujących. 

Funkcjonariusze apelują o zwracanie uwagi na znaki drogowe i zastosowanie się do nich. Utrudnienia w ruchu wokół starego miasta potrwają do końca czerwca br.

JT

2 kommentarze

  1. mieszkaniec Łomży Odpowiedz

    Chciałbym zwrócić uwagę na sprzeczność w oznakowaniu na ulicy Dwornej. Pomimo ustawienia znaków pionowych „zakaz zatrzymywania się i postoju” w dalszym ciągu istnieją namalowane na jezdni znaki P-18 „miejsce parkingowe”. Wydaje się być konieczne usunięcie oznaczeń poziomych np. poprzez przekreślenie tych oznakowań kolorem żółtym, co dodatkowo poinformuje kierowców o zakazie parkowania.

  2. Inny mieszkaniec Łomży Odpowiedz

    Zgadzam się z przedmówcą, pozatym brakuje znaku o zakazie parkowania w miejscu parkowania. Znak jest przed miejscami parkingowymi, a parkując nie widać zakazu. Ludzie zbyt długo tam parkowali, aby w niecałe dwa tygodnie przyzwyczaili się do tych zmian. Uważam, że jest zbyt słaba informacja o zmianach w organizacji ruchu. Nie ma takze żadnego znaku o zmianie organizacji ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *