RN
TwitterFacebook

Łomża: Kino jest gotowe na działalność w dobie ograniczeń

Dobre informacje dla łomżyńskich kinomanów. Chociaż pandemia COVID-19 uderza w branżę filmową na całym świecie, co powoduje likwidację kolejnych kin, to inaczej sytuacja wygląda w łomżyńskim Kinie Millenium.

Jak mówi jego współwłaściciel, Karol Charubin, kino jest zabezpieczone pod względem finansowym:

– Jesteśmy w tej dosyć fajnej sytuacji, że chyba z moich kalkulacji i wyliczeń wychodzi, że w miesiącu grudniu spłacimy leasingi i kredyty. Także będziemy na czysto, no ale to też nie jest tak. Żeby to chodziło normalnie to byśmy to spłacali, w tej chwili trzeba to trochę i ze swoich oszczędności, ale nie przewidujemy jakiś problemów finansowych. 

W kinie są plany przygotowania trzeciej sali do wyświetlania filmów, która ma stanowić przygotowanie do konkurowania z kinem Helios, które ma powstać na terenie dworca autobusowego w Łomży:

– Przygotowujemy się do tego pomału. Jakichś strasznych obaw nie mam. Na pewno przez trzy-pięć miesięcy będziemy mieli mniej widzów, ale łomżyniacy to myślę, że są ludzie wierni i do kina, które jest w Łomży 30 czy 50 lat będą wracać. 

Karol Charubin dodaje, że w obecnej sytuacji problemem może być tylko zamknięcie kin przez rząd oraz brak premier filmowych, które są wycofywane przez dystrybutorów lub przesuwane na kolejny rok.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − 6 =