RN
TwitterFacebook

Łomża: Kobieto, zbliża się dzień otwarty onkologii

Dzień otwarty onkologii skierowany jest do pacjentek chcących skorzystać z wizyty u lekarza onkologa i – zależnie od jego decyzji – z USG piersi albo mammografii. Akcję organizuje Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. 

– Zapraszamy wszystkie te panie, które nie są już pacjentkami poradni onkologicznej. Szczególnie chętnie zapraszamy panie, które nigdy jeszcze nie były u lekarza onkologa. Które nie wykonywały badań profilaktycznych – mówi Barbara Porwoł, prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży i dodaje, że osoby zainteresowane badaniami nie potrzebują żadnego skierowania. – Pani z ulicy może wejść, poczekać w kolejce i skorzystać z tego badania. Co ważne, nie ma żadnego progu wiekowego. 

W ciągu ostatnich lat, liczba pacjentek systematycznie się zwiększa, ale i tak świadomość o przeprowadzaniu takich badań profilaktycznych jest na niskim poziomie wśród społeczeństwa.

Ja myślę, że profilaktyki jest nadal bardzo mało i bardzo mało jest badań profilaktycznych czy spotkań. W ogóle bardzo mało mówi się o profilaktyce, a najczęściej jest to wtedy kiedy choroba dotnie jakąś ważną i znaną osobę. Wtedy przez jakiś krótki czas się o tym mówi i na tym konieczwraca uwagę Porwoł.  

Dzień otwarty onkologii odbędzie się w sobotę, 16 listopada, w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w godzinach od 8 do 12.

JT/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *