RN
TwitterFacebook

Łomża: Kolejne ulice przejdą remont z dofinansowaniem FDS

Chodzi o przebudowę ulicy Małachowskiego, budowę sięgacza ul. Poligonowej oraz sięgacza od ul. Poznańskiej do ul. Ciepłej. Ich wartość to ponad 4,3 mln zł, zaś otrzymane wsparcie ma wynieść prawie 2,1 mln zł.
 
Pierwotnie znalazły się one na liście rezerwowej, teraz są na opublikowanej dzisiaj zmienionej liście zadań do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ich realizacja planowana jest w przyszłym roku.

Planowane prace na ul. Małachowskiego obejmują m.in. przebudowę podbudowy i nawierzchni jezdni, wykonanie chodników, ścieżki rowerowej, parkingów i zjazdów oraz przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i oświetlenia ulicznego. Przebudowane zostaną także dwa skrzyżowania. Szacowany koszt inwestycji wynosi 1.448.588 zł, w tym przewidywane dofinansowanie w wysokości 719.664,50 zł.

Budowa sięgacza przy ul. Poligonowej przewiduje powstanie drogi długości około 117 metrów z chodnikami i parkingami. Prace obejmą także budowę kanalizacji deszczowej i linii oświetleniowej oraz zieleńców. Ich koszt to 730.012,26 zł, w tym dofinansowanie wynosi 365.006,13 zł.

Realizacja sięgacza od ulicy Poznańskiej do ul. Ciepłej będzie polegała na budowie drogi długości około 304 metrów i szerokości 6 metrów oraz ulicy przy skrzyżowaniu z Poznańską o długości około 176 metrów i szerokości 7,2 metra. W ramach inwestycji wykonane zostaną także chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, pętla komunikacji miejskiej, zjazdy i zieleńce. Prace obejmują także kanalizację deszczową, kanał technologiczny, zabezpieczenie gazociągu, przebudowę wodociągu, oświetlenia ulicznego i sieci elektrycznych. Ich koszt to 2.157.066 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 995.217,57 zł.

Warto dodać, że już wcześniej Miasto Łomża, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, otrzymało ponad 20,5 mln zł na budowę i przebudowę dziewięć zadań przy maksymalnym 50 proc. dofinansowaniu. Kolejnych osiem projektów czeka na rozpatrzenie w ramach przyszłorocznej edycji FDS.

Otrzymane wsparcie na tak dużą liczbę przedsięwzięć powoduje, że w przyszłym roku czeka nas prawdziwy boom inwestycyjny w drogownictwieinformuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *