RN
TwitterFacebook

Łomża: Kolejne wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych

Ponad 12 mln zł dofinansowania otrzymało Miasto Łomża na realizację ulic – Grabowej i przedłużenia Meblowej w ramach naboru wniosków z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Rządowe wsparcie w obu przypadkach wyniosło niemal 70 proc.

Największą inwestycją ma być budowa ulicy Meblowej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. Realizacja zadania obejmie przede wszystkim wykonanie jezdni bitumicznej o długości 1750 m. Powstanie tam również ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy na posesje, sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenie uliczne. Wybudowane zostaną ponadto 4 nowe skrzyżowania. Dofinansowanie wyniesie 8 766 371,58 zł, przy całkowitej wartości projektu wraz z wykupem gruntów 19 892 000 zł. Inwestycja ma się rozpocząć w listopadzie tego roku, a zakończyć pod koniec 2022 r.

W tym samym czasie planowana jest budowa ul. Grabowej, gdzie w tej chwili nawierzchnię stanowią betonowe płyty. Na blisko 870-metrowym odcinku powstanie jezdnia z asfaltu, chodniki, zjazdy na posesje. Teren zostanie też odwodniony i zyska kanalizację deszczową, wybudowane będzie ponadto oświetlenie uliczne. Rządowe dofinansowanie w tym przypadku to 3 473 400 zł, zaś całkowita wartość inwestycji wraz z wykupem gruntów wyniesie 5 762 000 zł.

Kolejnych 6 zadań znalazło się na liście rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych. Na dofinansowanie oczekuje budowa ul. Jaworowej, dróg  gminnych w rejonie ul. Księcia Stanisława i w okolicy ul. Żabiej, droga na odcinku od ul. Przykoszarowej do ul. Szosa do Mężenina, przebudowa ul. Kazimierza Pułaskiego i ul. Strażackiej, a także rozbudowa ul. Bursztynowej.

Korzystamy z możliwości, jakie daje wsparcie rządowe z Funduszu Dróg Samorządowych. Mimo sytuacji jaką obecnie mamy, w branży budowlanej nie ma przestojów i prace cały czas trwają. Doskonale widać to chociażby po trwających remontach na łomżyńskich ulicach mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślając, że już wcześniej samorząd miasta otrzymał w ramach FDS ponad 22 mln zł dofinansowania (50 proc.) na budowę i przebudowę 12 zadań inwestycyjnych.

Wcześniejsze dofinansowanie objęło przebudowę ulic: Małachowskiego, Plac Zielony i Zielonej, Łukasińskiego, Partyzantów, Dwornej, Rządowej, 3-Maja, rozbudowę ulic: Woziwodzkiej, Dmowskiego, Giełczyńskiej, Wiejskiej oraz budowę ulic: Szmaragdowej, Kazimierza Wielkiego, Stefana Batorego, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi, budowę sięgaczy: ul. Poligonowej i od ul. Poznańskiej do ul. Ciepłej. Cześć z tych inwestycji została już zrealizowana.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − four =