RN
TwitterFacebook

Łomża: Kolejny czujnik smogu pojawił się w mieście

W Łomży uruchomiony został nowy czujniki jakości powietrza, który umieszczono na budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40 A. To kolejna placówka oświatowa wyposażona w czujniki smogu. Na początku 2020 roku pierwszy, w wyniku głosowania mieszkańców, został zamontowany na budynku Szkoły Podstawowej nr 2, przy ul. Pięknej 2.
 
– Smog w okresie zimowym i w czasie sezonu grzewczego występuje na terenie całego kraju, także w Łomży. Czujniki zostały zainstalowane w trosce o zdrowie uczniów i mieszkańców miasta oraz z celu budowania świadomości i edukacji na temat jakości powietrza – przekazuje Urząd Miejski w Łomży.

Laserowy czujnik smogu, w sposób ciągły 24 godziny na dobę, monitoruje jakość powietrza na w tym najważniejsze pyły zawieszone PM1, PM2.5 i PM10. Czujniki aktualizują informacje co 5 minut. Dane o jakości powietrza z wszystkich czujników firmy Smog Control zlokalizowanych w Łomży można śledzić na mapie pod adresem www.smogcontrol.eu/mapa/smog.html oraz pod tym samym adresem w przeglądarce telefonu komórkowego.

Cztery czujniki jakości powietrza już wcześniej na swoim terenie zamontowała Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

UM Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *