RN
TwitterFacebook

Łomża: Kolejny przypadek koronawirusa w łomżyńskich szkołach [AKTUALIZACJA]

Koronawirus pojawił się w łomżyńskich szkołach. Wczoraj (28.09.) informowaliśmy o zawieszeniu zajęć w Przedszkolu Specjalnym nr 3. Dzisiaj miasto poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia i kwarantannie w I Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 7. 
 
Objawy COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego. W związku z tym 9 klas skierowano tam na kwarantannę.
 
– Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcja szkoły sanepidem i podjęliśmy decyzję, że od dnia jutrzejszego cała szkoła będzie pracowała w trybie zdalnym – przekazuje zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski, który odpowiada za sprawy oświatowe w mieście.

Na kwarantannie przebywa również jeden nauczyciel oraz trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

– Wszystkie te osoby miały kontakt z zakażonym koronawirusem poza szkołą. Placówka jest w pełni bezpieczna, jeżeli chodzi o zagrożenie epidemiologiczne i po rozmowach z dyrekcją oraz sanepidem postanowiliśmy, iż zajęcia będą kontynuowane w trybie stacjonarnym – informuje zastępca prezydenta.

Już wcześniej jeden przypadek koronawiurusa został potwierdzony u dziecka uczęszczającego do Przedszkola Specjalnego nr 3, przy Zespole Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży. W związku z tym na kwarantannie przebywa tam 8 przedszkolaków oraz 6 pracowników tej placówki oraz dyrektor, która obecnie pracuje zdalnie. W przyszłym tygodniu przedszkole powinno wrócić do normalnego trybu pracy.

Aktualizacja, godz. 13:10: 

W związku z pojawieniem się osoby zakażonej COVID-19 I LO od dnia 30 września 2020 /środa/ do dnia 9 października 2020 /piątek/ będzie realizować naukę w trybie zdalnym (dotyczy to wszystkich klas I; II i III).

UM Łomża/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *