RN
TwitterFacebook

Łomża: Kombatanci uhonorowali prezydenta miasta [FOTO]

Komandorią za wybitne zasługi na rzecz kombatantów uhonorowany został prezydent Mariusz Chrzanowski. Wręczenie odznaczenia odbyło się w łomżyńskim Ratuszu podczas tradycyjnego spotkania władz Łomży i powiatu łomżyńskiego z kadrą i pracownikami Wojska Polskiego oraz przedstawicielami organizacji kombatanckich, organizowanego w przededniu Święta Wojska Polskiego.

Pan prezydent dostrzega ważne procesy, jakie zachodzą w sferze demograficznej oraz społecznej i w swej działalności  tworzy warunki do jak najlepszego życia seniorów i kombatantów. Jest osobą koncyliacyjną, konsekwentną, dotrzymująca słowa, która jest wrażliwa na problemy mieszkańców mówił Jan Karczewski, prezes Zarządu Powiatowego i członek Zarządu Głównego Związku Kombatantów. Wskazywał, że to dzięki Chrzanowskiemu została w mieście uchwalona Karta Seniora, do której przystąpiło kilkadziesiąt firm oferujących pomoc i zniżki seniorom, wprowadzone zostały darmowe przejazdy komunikacją miejską, uruchomiono Dzienny Dom Pobytu, z którego korzysta ponad sześćdziesięciu seniorów oraz utworzono w Urzędzie Miejskim stanowisko asystenta osób starszych i niepełnosprawnych.

Dziękując za odznaczenie prezydent podkreślił, że dla niego jest to mobilizacja do podejmowania nowych działań na rzecz osób starszych i kombatantów, a odznaczenie stanowi podziękowanie dla całego łomżyńskiego samorządu. Cieszył się również, że kontynuowana jest tradycja spotkań z przedstawicielami wojska i kombatantami w łomżyńskim Ratuszu.

Widzimy jak w okresie naszych kilkuletnich spotkań wojsko w Łomży się rozwinęło i jak mocne są perspektywy jego obecności w naszym mieście. Mimo, że żyjemy w wolnej Polsce i tego zagrożenia z zewnątrz nie dostrzegamy, to ciągle trzeba o tym mówić, wzmacniać się oraz przypominać to, co było kiedyś, gdy nie było takiej dobrej sytuacji, jaką mamy terazpowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że w ostatnim czasie kilkukrotnie spotykał się z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego, przygotowującej się na zwiększenie wojskowych etatów w naszym mieście. – Widać, że Łomża wojskowo rozwija się, a my chcemy stworzyć ku temu dobre warunki, bo obecność Wojska Polskiego to bezpieczeństwo, ale też rozwój miasta oraz podniesienie jego rangi.

Współgospodarz łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski przypomniał, że jeszcze kilka lat temu te spotkania przebiegały w tonie ponurym i sceptycznym. – Związane to było z kolejnymi decyzjami ówczesnego Ministerstwa Obrony Narodowej podejmowanymi w kierunku wycofywania się wojska z Łomży. Dzisiaj przebiegają one trochę w innym nastroju, za co trzeba w zdecydowany sposób pochwalić obecny rząd i kierownictwo MON oraz działania naszych parlamentarzystów, bo perspektywy przed wojskiem w naszym mieście są dobrepowiedział starosta Lech Marek Szabłowski podkreślając, jak potrzebna jest obecność wojska w naszym mieście.

UM Łomża/fot. Anna Sierbińska i Kamil Brzostowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *