TwitterFacebook

Łomża: Kończy się remont Wojska Polskiego. Miasto podało termin przywrócenia ruchu [FOTO]

Od połowy sierpnia mieszkańcy Łomży zmagają się z utrudnieniami spowodowanymi remontem ulicy Wojska Polskiego na odcinku od Polowej do Sikorskiego. Miasto własnie poinformowało kiedy będzie możliwe przywrócenie ruchu na tej trasie.
 
Do 8 grudnia br. powinien zostać przywrócony ruch samochodów na remontowanym odcinku ulicy Wojska Polskiego (droga krajowa nr 61) od ul. Sikorskiego do ul. Polowej. Do wykonania pozostały jeszcze głównie chodniki oraz tymczasowe oznakowanie poziome jezdni. Docelowe zostanie wykonane wiosną, gdy będą odpowiednie warunki atmosferyczne do przeprowadzenia tego typu pracmówi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 
 
Zakres przebudowy Wojska Polskiego obejmował przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm.
Koszt prac wynosi 7,5 mln zł, z czego prawie 3,5 mln zł pochodzi z 10 proc. rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.
 
Do zakończenia prac zalecany jest objazdy poprzez ul. Nowogrodzką i Sikorskiego oraz Al. Legionów i ul. Sikorskiego, a dla tranzytowego ruchu ciężarowego omijanie Łomży.
 
 
UM Łomża/ red. pg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *